CeLDiR Centrum Leczenia Dziecka i Rodziny

Adres:

"Celdir" ul. Panewnicka 272B/2, 40-773 Katowice

Dr n. med. Joanna Krzystolik-Ładzińska

Poradnia Kardiologii Dziecięcej
pediatra
specjalista kardiologii dziecięcej

Dr n.med. Joanna Krzystolik-Ładzińska ukończyła w 1985 roku Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny) w Katowicach. Od tego czasu, przez całe życie zawodowe związana była z Oddziałem Kardiologii Dziecięcej, początkowo w szpitalu w Katowicach Ochojcu, a potem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie.
Do roku 2010 pracowała również jako asystent, a później adiunkt w Klinice Kardiologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł specjalisty pediatrii otrzymała w roku 1995, a w 2020 roku zdała z wyróżnieniem egzamin z kardiologii uzyskując tytuł specjalisty kardiologa.
W 1998 roku obroniła pracę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W swojej pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych serca u niemowląt, dzieci i młodzieży. Udziela porad w zakresie zaburzeń rytmu serca u dzieci, nadciśnienia tętniczego, diagnostyki szmerów nad sercem i bólu w klatce piersiowej u dzieci i młodzieży.